Selfie tyč

Selfie tyč

Selfie tyč – k čemu mi bude?

Velký „selfie boom“ sebou přináší i nové vynálezy. Mezi ně patří i selfie tyč, která se stala velice oblíbenou a můžete jí vidět u mnoha lidí, když se například procházíte Prahou. Víte ale, že existují různé druhy nebo to, že byla vynalezena už před samotným selfie trendem?

Připravili jsme pro vás návod, jak vybrat a nastavit nejlepší selfie tyč s tlačítkem.

V čem selfie tyč vyniká

Tato hračička vám usnadní focení například u památek a podobně. Selfie tyč vám prodlouží ruku, takže záběr ve fotoaparátu je lepší a více se do něj vejde. Je tedy ideálním pomocníkem, pokud vyrážíte někam na dovolenou nebo třeba jen na menší výlet, kde chcete pořídit zajímavé fotky, ale nechcete přitom neustále otravovat kolemjdoucí, zda vás mohou vyfotit.

Jak selfie tyč vybrat

Selfie tyč není jen jedna jediná. Kromě toho, že vybíráte z barevných variací, nabízejí se také různá desingová a technická provedení.

Zaměřme se tedy na to technické provedení. Selfie tyčku můžete koupit v provedení bluetooth nebo jack. Provedení bluetooth funguje tak, že pomocí bezdrátové spouště vyfotíte fotografii a nemusíte tak nic propojovat kabely, je to ale rozhodně horší na výdrž baterie telefonu. Selfie tyč, která se propojuje kabelem, funguje tak, že kabel připojíte do zdířky na sluchátka a na tyčce máte tlačítko, které stačí zmačknout a fotografie je hotová. Důležité je, se při výběru ujistit, že je zrovna tento typ vhodný pro váš telefon či fotoaparát.

Kdo tyčku vymyslel?

Podle všech informací, byl tento pomocník na focení vymyšlen v Kanadě, a to už někdy roku 2005. Původně byla vydána pod názvem Quick Pod a patent na ni měl Kanaďan W. Fromm. Byla vymyšlena pro pohodlnější fotografování na dovolených a zároveň musela splňovat to, aby se s ní cestovalo pohodlně, tudíž musela být lehká a skladná. Bohužel v té době bylo velmi těžké se s něčím takovým prosadit, a tak selfie tyče zaznamenaly úspěch až o několik let později.

Foto: freedigitalphotos.net, autoři Witthaya Phonsawat

Selfie tyč
5 (100%) 2 votes

Přidejte komentář

Komentář