Selfie seriál

Selfie seriál

Seriál o virtuálním, nebo skutečném životě?

Selfie je třináctidílný seriál, který vznikl v roce 2014 v USA. Každá epizoda je jinak dlouhá, většinou je to kolem 24 minut, někdy ale trvá i půl hodiny. Režírovala ho Julie Anne Robinson, která má na svědomí díla jako Průměrňákovi či Chirurgové. V hlavních rolích se pak objevují Karen Gillan, v roli Elizy Dooleyové, a John Cho, který si zahrál postavu Henryho Higgenbottama. Kromě těchto dvou rolí je zde ještě důležitá postava sekretářky Charmonique, milence Elizy – Fredy a mnoho dalších.

Hlavní hrdinkou je Eliza, vcelku namyšlená, ale sympatická dívka, jejíž život se točí kolem sociálních sítí – Twitter, Facebook, Instagram. Jednoho dne jí však dojde, že i když má na internetu tisíce přátel, skutečného kamaráda nemá ani jednoho. Dostane proto nápad změnit od základu svůj život. Poprosí proto marketingového experta Henryho, aby jí naučil budovat skutečné a reálné lidské vztahy.

Celé to začalo jistým trapasem v letadle, který viděla celá společnost, ve které Eliza pracuje. Večer ve vaně ji došlo, že nemá žádnou opravdovou kamarádku, ačkoliv jich má online tisíce. Žádná nechtěla přijít a pomoci jí zlepšit náladu. Druhý den v práci se život s Elizou také nemazlil, protože se jí každý smál, kvůli trapasu z letadla. Eliza se tedy rozhodla dojít za Henrym, který dokázal pomoci se špatnou reputací produktu jejich společnosti, myslela si, že může pomoci i jí.

V tu chvíli se začal odehrávat příběh, který byl velice dobře situovaný. Nejedná se o sitcom, takže ačkoliv je každý díl jedním samostatným příběhem, je důležité vidět i předchozí díly, abyste byli v obraze. Mezi Elizou a Henrym se hned vytvořil více než jen přátelský vztah, ani jeden si to ovšem nepřipouštěli. V prvních dílech je Eliza opravdu za namyšlenou holku, co si zakládá jen na vzhledu. Postupem času se ale začíná chovat lépe a získává nové přátelé ve firmě, kde ji předtím nikdo neměl rád. Postupem času se prohlubuje i její vztah k Henrymu a snaží se pomáhat i ona jemu, aby nebyl takový suchar. Samozřejmě jejich přátelstvím otřese několik problémů, jak už to v životě bývá. Jak se jejich vztah vyvine, a jak dopadne vlastně celý příběh, se možná budete divit.

Selfie seriál

V seriálu jsou okamžiky, kdy Eliza řeší svůj Instagramový profil, kolik dostala „lajků“ anebo to, že nemá připojení k WiFi. Díky tomu také nese seriál název Selfie, jelikož Eliza je zvyklá postovat na sociální sítě selfie naprosto z každého místa, její fanoušci a odběratelé na to přece netrpělivě čekají. Děj ovšem nerozebírá jen tuto problematiku, ale hodně se objevuje i v reálném životě, protože Eliza se učí žít „offline“. Příběh seriálu Selfie se nejčastěji odehrává na třech místech: v sídle společnosti, kde Eliza i Henry pracují, u Henryho doma a u Elizy doma. Venkovní záběry jsou v seriálu pouze zřídka.

Dle mého názoru, je každý díl jedinečný a odhaluje nové a nové skutečnosti. Je zde hodně komediálních prvků, ačkoliv to nejsou žádné kameňáky, i tak člověka pobaví, protože většinou je to vtip buď ze života, nebo je to něco tak absurdního, že se zasmát prostě musíte. Je zde hodně okamžiků, které v lidech možná zanechají určité pochopení a donutí je k zamyšlení, protože je zde ukázáno hodně situací, které můžeme v našem okolí sledovat dnes a denně.

Ačkoliv si seriál nevybudoval mezi diváky velké hodnocení, má své příznivce, kteří nesouhlasí s tím, že druhá série natočena nebude. Malý ohlas diváků tady u nás v České republice je jistě způsoben i tím, že seriál je pouze v originálním znění s českými titulky, což skousnou spíše mladší generace, ačkoliv by měl seriál úspěch i u lidí kolem 30 let. Pro ty, kterým nevadí číst titulky, seriál rozhodně doporučuji, protože není náročný, člověk si při něm příjemně odpočine a ještě se pobaví.

Selfie seriál
5 (100%) 3 votes

Přidejte komentář

Komentář