Selfie aplikace

Selfie aplikace - nejlepší aplikace pro selfie

Selfie je opravdu rozšířený fotografický trend, který se zapsal do života snad skoro každému. Tento článek je věnován především majitelům chytrých telefonů, kteří si svá selfíčka mohou právě díky nim vylepšit mnoha způsoby. Zde vám přinášíme užitečné informace, které vám při vytváření dokonalého selfie jistě pomohou. Představíme nejlepší selfie aplikace, které usnadní vytvoření fotky bez použití selfie tyče a sloužící také ke sdílení selfíček.

Chytré telefony umožňují vytvořit to nejlepší Selfie

Jestliže máte chytrý telefon, bude pořízení selfie hračka. Na chytrých telefonech se pro zachycení selfíčka používá hlavně aplikace Snapchat, ze které fotku rovnou pošlete vybraným přátelům nebo všem, kteří vás sledují, to uděláte pomocí ikonky My story. V této aplikaci si můžete k pořízené fotografii přidat popisek, smajlíka nebo jeden ze základních efektů pro úpravu. Apka se používá i na jiné fotografie než selfie, ty jsou ale rozhodně posílány nejvíce. Před posláním máte možnost si fotografii uložit i do svého telefonu. Jestliže si chce vaší fotku uložit někdo, komu jste ji poslali, musí si dotyčný udělat takzvaný screenshot.

Dále je možné mít na chytrých telefonech apku Instagram. Jak ale dnes většina lidí říká, zde se selfíčka považují spíše za bonusové, pokud ovšem nejsou opravdu něčím zajímavé, jelikož tato aplikace se používá spíše pro umělecké fotografie. Selfie samozřejmě naleznete i na Facebooku a podobných sociálních sítích. Například celebrity publikují svá selfíčka především na Twitteru.

Další výhodou chytrých telefonů je bluetooth, kterým telefon lze propojit se selfie tyčkou. To je velice šikovný pomocník, který vám prodlouží ruku a do vašeho záběru se tak více vejde. Selfie tyč tedy rozšiřuje možnosti fotografování a na vašich fotkách už nemusí být jen obličej. Je to dobrý začátek pro vytváření neobyčejných selfie snímků, které zaujmou okolí.

Jedinečná selfie aplikace

A jsme zase u chytrých telefonů. Dnes již existuje poměrně šikovná aplikace, která vám má usnadnit pořízení selfíčka. Její instalaci i používání zvládne opravdu každý. Ovládání aplikace je velice primitivní a to nejspíše pomohlo její popularitě.

A o jakou aplikaci se jedná? Tolik populární prográmek pro chytré telefony nese název Snap Clap. Zajímavé na aplikaci je to, kdo ji vymyslel. Se Snap Clap apkou přišel totiž slovenský rodák David Šproch. Vývoj této aplikace je nám tedy velice blízký, protože se vlastně odehrával „vedle u sousedů“ ;).

Tato aplikace je velice speciální. Selfíčkářům totiž stačí, aby si telefon opřeli třeba o skleničku a šli si stoupnout tak, kde chtějí být vyfoceni. Ano, teď si možná říkáte, že se jedná o obyčejnou a tolik známou samospoušť, ale to se opravdu hodně mýlíte. Vy totiž už nemusíte spěchat, abyste stihli časový limit samospouště, ale v klidu si dojdete na místo, kde chcete být a tam jen tlesknete! Ano stačí tlesknout a spustíte odpočítávání, než vás fotoaparát „vyblejskne“.

Jednou z velkých výhod je možnost nastavit si čas, který uplyne od tlesknutí po sejmutí snímku. Tento čas vám totiž dává možnost dát ruce mimo záběr a soustředit se na fotografii, nikoliv na to, že tleskáte. Samozřejmostí aplikace je to, že můžete fotit přední i zadní kamerou.

Tato tleskací aplikace, ale není jen samospouští. Přímo v aplikaci udajně můžete provést oříznutí fotografie nebo její úpravu, ale skutečnost je jiná. Když v apce kliknete na ikonku upravit, nabídne vám telefon programy, ve kterých úpravu lze provést. Jde tedy pouze o přesměrování. Z galerie této apky lze fotku rovnou sdílet na sociální sítě nebo poslat emailem.

Aplikace se stala velice populární. Stáhlo si ji už přes více než půl milionu lidí, z toho pouze 100 000 uživatelů androidu. Větší úspěch tedy Snap Clap zaznamenává u jablíčkařů. Tato vychytávka se mezi lidmi začíná šířit až v poslední době, přestože na trhu už se vyskytuje 4 roky.

Pár rad, jak vyfotit dokonalé selfíčko

Jestliže chcete pořídit opravdu dokonalé selfie, vezměte si na pomoc již zmíněnou selfie tyč nebo Snap Clap aplikaci. To ale pro dokonalé selfie nestačí. Je tu ještě několik pravidel, která je třeba dodržet.

Důležité při focení selfie je zaujmout ideální pozici, abyste na fotografii neměli například 3 brady a podobně. Někteří lidé si říkají, že z jedné strany vypadají líp, takže doporučujeme natočit se k foťáku právě podle toho. Než spoušť zmáčknete, ujistěte se, že nemáte něco mezi zuby, za hlavou vám nekouká větev, která vám dělá parohy a plno dalších detailů, které by fotku mohli zkazit.

Ano je zvláštní, že se ze spontánního focení selfie, stává tak moc zkoumaná fotografie, ale řekněme si to na rovinu – tou fotkou se chcete pochlubit přátelům, tak na ní přece nemůžete vypadat špatně. Selfie se už také často upravuje, na fotografii se přidávají různé barevné filtry a podobně, pro její lepší a zajímavější vzhled.

Když přidáte do záběru i něco jiného než váš obličej, rozhodně to k dokonalému selfie pomůže. Například, když vyrazíte na hrad a chcete se tedy pochlubit „selfíčkem z hradu“, není zrovna vhodné ukázat na fotce jen svůj usměvavý obličej, ale chtělo by to aspoň nějaký náznak toho, že na hradu opravdu jste.

A ještě jedna rada na závěr. Nepřidávejte a neposílejte svým kamarádům stále ty stejná selfíčka. Věřte, že po určité době je to začne nudit a budou vaší příspěvky zcela ignorovat. Selfie má zaujmout a ne otravovat, což se bohužel často stává. Tahle rada vznikla na základě reálné události, až se to jednou stane vám, pochopíte ;).

Selfie aplikace
4.8 (95%) 4 votes

Přidejte komentář

Komentář