Neven Monopod – recenze a zkušenosti

Neven Monopod - teleskopický držák na selfie tyč se spouští

Neven Monopod – selfie tyčka, nebo jen obyčejný držák na foťák?

Jestliže uvažujete nad koupí selfie tyčky Neven Monopod, doporučujeme si to pořádně promyslet a nejlépe vyzkoušet u nějakého známého, zda jí váš telefon vůbec zkousne. Selfie tyče jsou dnes velice oblíbené, rozhodně se jedná o užitečné pomocníky, ale na druhou stranu to není zrovna levná záležitost. O to horší je, když člověku tyčka konečně přijde domu, dotyčný chce začít fotit a zjistí, že jeho telefon tuto vymoženost prostě a jednoduše nepodporuje.

Z našich zkušeností vyplývá, že s tímto selfie monopodem budou nejvíce spokojení majitelé iPhonu. Ostatní si budou muset dát pozor na to, zda jejich mobil respektive OS bude s produktem kompatibilní.

Galerii a fotky produktu najdete zde.

Klady Neven Monopod selfie tyče

Nejprve začneme s něčím pozitivním. Tato selfie tyč nabízí uživatelům jednoduché propojení tyče s telefonem pomocí kabelu, který je zakončený Jackem, takže se používá jako sluchátka. Což je velká výhoda, protože nemusíte shánět baterky nebo zapínat bluetooth a vybíjet tak svůj telefon více než je nutné.

Neven Monopod - teleskopický držák na selfie tyč se spouští

Kompatibilita selfie tyče Neven Monopod je opravdový průšvih

Bohužel tato tyčka opravdu zklamala, co se týče kompatibility. Ačkoliv je prodejci slibováno, že tyčka podporuje Android 4.4 a vyšší + iOS 4 a vyšší, opravdu tomu tak není. Pokud máte Windows Mobile, takže povětšinou telefony Lumia, můžete to zabalit rovnou, tyto telefony totiž nejsou podporovány.

Zaměřme se nyní na nejvyužívanější telefony a to ty s Androidem. Zde je přislíbena funkčnost u telefonů se systémem ve verzi 4.4 a vyšší. Bohužel, tak to vůbec není, po podrobném přečtení různých fór a diskuzí zjistíte, že nejspíše telefony značky Lenovo a HTC jsou mimo úplně a u ostatních je to spíše o štěstí. Záruku funkčnosti mají většinou uživatelé Samsung telefonů či iPhonů, ale ani tady není kompatibilita stoprocentní. Vyzkoušeli jsme tyčku na jednom z nejnovějších telefonů Samsung s Androidem 4.4 a nedočkali jsme se absolutně ničeho, stejně tak tomu bylo i u telefonu Sencor s nejnovější verzí systému Android.

Dali jsme tedy na rady od společnosti Neven a zkusili nainstalovat aplikaci, která by k funkčnosti tyčky měla přispět. Tato možnost byla vyzkoušena u telefonů Lenovo a Sencor. Opět jsme se žádné změny nedočkali. Smutné je na tom to, že tato aplikace by mělo funkčnost tyčky oživit i na starších verzích systému Android, což se nám opět nepotvrdilo.

Nejlépe jsou na tom uživatelé Apple produktů. Zkusili jsme hned několik iPhonů a na všech tyčka skvěle fungovala, takže pokud jste majitelem tohoto telefonu, nemáte nad čím váhat. Dále koupi doporučujeme uživatelům populárních chytrých telefonů jako je Samsung S5 a podobně, protože zde by tyčka bez problému fungovat měla, pokud ne, můžete to zkusit se speciální aplikací nebo výrobek vrátit.

Komunikace společnosti Neven

Naštěstí pro všechny, kteří po koupi této tyčky zjistili, že není kompatibilní s jejich chytrým telefon, je komunikace společnosti Neven nad očekávání bezproblémová. Všem zákazníkům, kterým výrobek nefunguje, je bez problému umožněno výrobek vrátit. Takže i když si koupíte tuto tyčku a pak budete zklamáni, že nefunguje, nemusí vám být líto, že jste peníze vyhodili do kanálu, protože stačí zkontaktovat prodejce a výrobek vrátit.

Závěrem

Když si to tedy shrneme, je opravdu super, že člověk nepotřebuje bluetooth, ale když se zamyslíme nad problémy s kompatibilitou, není lepší zvolit tyčku s bluetooth ovladačem? Samozřejmě se tyčka dá využít jako dobrý držák. Není přece nic lehčího než nastavit samospoušť a tyčku použít jako prodlužovač vaší ruky. Fotku budete mít ve výsledku stejnou, jako by vám tyčka fungovala normálně. Je tedy už jen na vás jestli si tyčku necháte alespoň pro tyto účely nebo jí raději vrátíte. Ale řekněme si to upřímně, není jednoduší získat peníze zpět a pořídit si tyčku, která bude fungovat, tak jak má? Podle nás tedy rozhodně ano!

Fotky Neven monopod

Podívejte se, jak tento produkt vypadá naživo:

Neven Monopod – recenze a zkušenosti
5 (100%) 1 vote

Přidejte komentář

Komentář