Co je to selfie?

Co je selfie

Co se pod slovem selfie ukrývá a jak ho vyfotit? Selfie je relativně nové slovo, které nám označuje fotku sebe samotného. Jsou to v celku obyčejné fotografie, kde ani nejste vidět celý. Fotíte buď před zrcadlem, ale mnohem rozšířenější selfie je vyfocené z ruky.

V dnešní době chytrých telefonů, které většinou mají přední kameru, je to opravdu snadné. Stačí vzít telefon do ruky a namířit na svůj obličej, který díky přední kameře vidíte na obrazovce. Samozřejmě „selfíčka“ dělají lidé i pomocí kompaktů nebo telefonů bez přední kamery, stačí foťák otočit k sobě. K pořízení takové fotografie z ruky už existují i pomocníčci, jako například selfie tyč, která vám vlastně prodlouží ruku, a máte tak větší možnosti focení.

Selfie, selca, groupselfie

Co je to selfie – groupselfie

Selfie už se rozšířilo mezi lidi tolik, že má několik druhů. Například pokud se nefotíte sám, ale s přáteli, nepořizujete obyčejné selfie nýbrž groupselfie! Stejně tak se můžete setkat s označením selca, které se používá hlavně v Koreji, a je to jenom jiný název pro selfie.

Proč selfie?

Ptáte se proč se takové selfie vlastně pořizuje? V podstatě má zachytit nějakou památku na akci nebo se fotí jen tak, aby se mohlo „postnout“ na Facebook, Twitter nebo poslat na Snapchatu. Ačkoliv ho hodně lidí dává i na Instagram, tato síť patří spíše umělečtějším fotografiím, mezi které selfie rozhodně nepatří.

Selfie a jeho historie

Ačkoliv se termín selfie nepoužívá právě dlouho, tento typ fotografie je tu s námi vlastně od samého počátku fotoaparátů. Kdo by to byl řekl, ale i ve 20. století si lidé chtěli pořídit pěkný snímeček, na kterém budou právě oni. Dříve se tento snímek pořizoval právě v zrcadle.

A jak vyfotit skvělé selfie?

Ačkoli se může zdát, že selfie je jednoduchá a zábavná fotografie (což je na jednu stranu pravda), je také faktem, že když už autoportrét pořizujeme, samozřejmě chceme, abychom na něm vypadali skvěle :-). A to zvláště u selfies pořízených ve výjimečných okamžicích. Takže jak na to? Jde nejenom o to, jak se na fotce tváříte apod., ale i o to, jaké vybavení použijete. Konkrétní postup najdete na stránce jak vyfotit selfie.

Foto: freedigitalphotos.net, autoři patrisyu

Co je to selfie?
4.7 (93.33%) 3 votes

Přidejte komentář

Komentář